niedziela, 11 listopada 2012

Opaska z paska DIY

Hej! Dzisiaj kolejny post z serii przeróbek - DIY. Tym razem jest to pomysł na ponowne wykorzystanie rzeczy, która się zepsuła i od dawna leży gdzieś schowana w kącie. Swoją drogą też tak macie, że nie wyrzucacie starych, zepsutych przedmiotów w nadziei na ich ponowne wykorzystanie? Ja tak niestety mam, chociaż staram się walczyć z tym nawykiem, głównie ze względu na to, że nie mam gdzie tego magazynować.

Przechodząc do sedna. Co zrobić gdy nasz pasek do spodni się przerwał i nie nadaje się do użytku? Z całą pewnością nie wyrzucać, a przerobić go na opaskę bądź bransoletkę. Pokażę wam jak łatwo można tego dokonać, całość zajmuje nawet mniej niż 10 minut. 

Do wykonania opaski potrzebne będą


Na początku odmierzamy długość opaski przykładając pasek wokół głowy, od otrzymanej długości odejmujemy jakieś 5 cm, odcinamy kawałek paska wedle dokonanego pomiaru. Następnie odcinamy kawałek gumy o długości 5 cm i przyszywamy do końców paska, tworząc w ten sposób koło. Wszycie gumy ułatwi zakładanie takiej opaski, sprawi, że będzie można ją rozciągnąć.


Aby całość wyglądała ładniej  miejsce złączenia gumy z paskiem zasłaniamy np tasiemką (którą możemy kupić w pasmanterii), czy też kawałkiem materiału.


W zasadzie na tym możemy zakończyć prace nad opaską. Dodatkowo można na niej umieścić ćwieki, koraliki, kryształki czy też wszystko co nam przyjdzie do głowy. Całość wykonania jest szybka i banalnie prosta.

Tak prezentuje się na włosach. Wiadomo, że należy jeszcze odpowiednio ją nałożyć i ułożyć fryzurę ;)


Pozdrawiam
Ewelina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz