środa, 5 września 2012

I love DIY!

Witam serdecznie!

Zapraszam dzisiaj na pierwszy po powrocie post z serii "zrób to sama", których cykl będzie nieodłącznym elementem mojego bloga. Mam wobec tego cichą nadzieję , że są wśród was osoby lubiące prace manualne ;)

Coraz dłuższe letnio-jesienne wieczory zdecydowanie sprzyjają rozwijaniu kreatywnych pasji. Jedną z moich jest przerabianie ubrań oraz tworzenie różnych dodatków. Lubię przywracać stare rzeczy do użyteczności albo reaktywować ubrania, które już mi się znudziły. Jest to dobry sposób na poprawę humoru i kreatywne spędzenie czasu. W cyklu tym chciałabym wam pokazać jak łatwo i tanim kosztem możemy przerobić stare albo proste ubrania, stworzyć nowe rzeczy z przedmiotów, które nie nadają się już do użytku oraz wykonać dodatki, które odmienią nasze stylizacje. Oprócz przeróbek ubraniowych w cyklu od czasu do czasu będą pojawiały się rzeczy, którymi możemy dekorować swoje domowe wnętrza.

Propozycja na dzisiaj: Przerabiamy jesienny sweterek. Będzie jak znalazł na letnie wieczory i zbliżające się jesienne dni.

Potrzebny nam będzie zwykły sweterek bez wzorów (mój jest z SH, kupiony za 1zł), arkusz filcu (możemy kupić w Empiku, rozmiar A3), nożyczki, igła, nici, ołówek (opcjonalnie mydełko krawieckie).

Na filcowym arkuszu odrysowujemy kształt serca, który następnie wycinamy. Wycięty kształt przyszywamy do przedniej strony sweterka. Wszystko zajmuje nam dosłownie chwilę, a efekt jest całkiem niezły ;)

Sweterek PRZED:


Sweterek PO:Co sądzicie o takich przeróbkach? Lubicie się bawić w takie rzeczy?


Pozdrawiam
Ewelina